Od jakiegoś czasu na rynku istniała potrzeba wizualnego rozróżnienia naszych nasion ekologicznych od nasion zaprawianych chemicznie. Dlatego Bejo z dumą ogłasza nową, ulepszoną powłokę nasion ekologicznych

W ostatnim czasie trwały prace nad nową o odmiennym kolorze powłoką dla nasion ekologicznych mającą za cel łatwe odróżnienie nasion nie zaprawianych chemicznie od ekologicznych. Nowa powłoka będzie żółtawa i zostanie wdrożona do produkcji już we wrześniu. Powłoka nasion nie zaprawianych chemicznie pozostanie biała. 
Zgodnie z naszym konwencjonalnym materiałem siewnym, dokonujemy zmiany receptury zarówno żółtawej powłoki  nasion ekologicznych jak i białej nasion nie zaprawianych chemicznie, na naszą nową zrównoważoną powłokę nasion (tak jak informowalismy w sierpniu 2018). Składa się ona wyłącznie z naturalnych składników które całkowicie rozkładają się w glebie. Charakteryzuje się również krótszym czasem suszenia co znacząco wpływa na zachowanie żywotności nasion oraz ogranicza zużycie energii. Nowa receptura została zaakceptowana przez jednostkę certyfikującą produkty ekologiczne.  

Do zmiany konieczny był zakup kompletnie nowej linii do obróbki nasion. Powłoka zachowuje się nieco odmiennie na różnych gatunkach, w związku z tym przeprowadziliśmy szeroko zakrojone testy na odpowiednich ustawieniach maszyny w powlekaniu i suszeniu aby osiągnąć właściwe parametry i zapewnić pożądaną jakość Bejo.
Proces ten jest starannie i z powodzeniem realizowany w ścisłej współpracy z naszym działem badawczym i dostawcami. 

Produkcja nasion ekologicznych z nową powłoką rozpocznie się we wrześniu 2020. Podczas okresu przejściowego, do grudnia 2022, klienci mogą otrzymywać nasiona ekologiczne w białym oraz żółtawym kolorze. 

Korzyści wynikające z zastosowania powłoki to generalnie gładsza okrywa nasion oraz mniej pyłu z materiału siewnego, co skutkuje wygodniejszym siewem. Kolorowa powłoka dodatkowo poprawia widoczność nasion w glebie. 
Nasiona ekologiczne oraz nie zaprawiane chemicznie z firmy Bejo są produktami wysokiej jakości. Nasiona te przeszły bardzo zaawansowane procesy czyszczenia, kalibrowania oraz zaprawiania metodami fizycznymi. Zapewniają producentom najlepszy materiał wyjściowy do produkcji zdrowego plonu w zrównoważony sposób i zapewniają wiarygodne plony.