Drodzy Klienci,

Świat został poważnie dotknięty przez pandemię koronawirusa. W Bejo nadal robimy wszystko, co możliwe, aby powstrzymać jego rozprzestrzenianie się.  W ciągu ostatnich tygodni podjęliśmy bezprecedensowe środki w całej naszej globalnej sieci dystrybucji, aby chronić zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, klientów i społeczeństwa. Naszym priorytetem jest zapewnienie ciągłości podstawowych działań zapewniających funkcjonowanie firmy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że należy utrzymać produkcję i dystrybucję nasion warzyw co daje możliwość założenia upraw, a tym samym zapewnienia konsumentom dostępu do zdrowych warzyw.

Chciałbym podzielić się z wami poniższymi środkami, które podjęliśmy do tej pory w Bejo. Jednak biorąc pod uwagę płynność sytuacji, uważnie śledzimy wiadomości i dostosowujemy nasze protokoły, gdy jest to konieczne.

Środki w naszych lokalizacjach
Zastosowaliśmy dobrze znane podstawowe środki higieny oraz zadbaliśmy, aby kontakt pracowników został utrzymany na minimalnym poziomie.  W miarę możliwości wdrożyliśmy pracę z domu, minimalne obłożenie przestrzeni roboczych, rozkład godzin pracy, utrzymanie minimalnych odległości wśród pracowników.

Zredukowaliśmy do minimum kontakty w siedzibach firm
chyba, że jest to absolutnie konieczne. Zrezygnowaliśmy z jakichkolwiek spotkań u nas oraz u klientów, chyba że jest to absolutnie konieczne przy dostawach towarów lub pracach serwisowych.

Zamówienia i ciągłość dostaw nasion
Nasiona są dostarczane z wielu lokalizacji Bejo na całym świecie. Nasze lokalne magazyny są dobrze zaopatrzone w nasiona odmian, na które jest zapotrzebowanie w regionie. Dlatego prosimy o składanie zamówień tak jak zazwyczaj. Uważnie śledzimy rozwój sytuacji w zakresie transportu krajowego i międzynarodowego i dołożymy starań, aby kontynuować ciągłość zaopatrzenia w nasiona z i do miejsc przeznaczenia.

Wizyta naszych przedstawicieli

W zależności od intensywności zagrożenia ze strony koronawirusa w Państwa regionie przedstawiciele handlowi pracują obecnie z domu. Pozostaną w kontakcie z Państwem i odwiedzą Was na miejscu tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne i po uzgodnieniu z Państwem.

Wszyscy razem robimy co w naszej mocy, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa w tym wymagającym czasie, aby nadal dostarczać społeczeństwu zdrowe warzywa. Mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie.

Życzę wam zdrowia i siły.

John-Pieter Schipper

Dyrektor generalny Bejo