Skoro już przy tym jesteśmy, żegnamy się również z naszą linią pakującą w torebki z płaskim dnem. W przeszłości ten rodzaj opakowania nie zawsze okazywał się wystarczająco wytrzymały. Dlatego zastępujemy torebki z płaskim dnem tzw. torebkami poduszkowymi, których wytrzymałość jest udowodniona. Bejo stosuje je już do swojej ekologicznej oferty.

Nasze opakowania będą nadal wykonane z tych samych materiałów. „Jakość naszych opakowań ma kluczowe znaczenie dla zachowania zdolności kiełkowania nasion”, mówi Martin van der Voort, „i jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych obecnych wyborów. Rozpoczęliśmy jednak badania nad nowymi materiałami opakowaniowymi, mając na uwadze zrównoważony rozwój i biodegradowalność. W tej dziedzinie dzieje się obecnie wiele interesujących rzeczy, a my prowadzimy projekty, które będą wymagały dalszych szeroko zakrojonych testów”.

CIEKAWOSTKI

W swoim asortymencie Bejo posiada ponad 1000 odmian do uprawy konwencjonalnej i ponad 170 odmian do uprawy ekologicznej. Za sprawą licznych rodzajów opakowań, rodzajów produktów i grup językowych oznacza to około 100 000 różnych opakowań. Trafiają one do tysięcy producentów warzyw w ponad 100 krajach na całym świecie.