Bejo jest jednym z założycieli Ekologicznych targów ogrodniczych, międzynarodowego wydarzenia wymiany wiedzy i innowacji.

Produkcja ekologiczna rozkwita. Ilość gospodarstw ekologicznych rośnie na całym Świecie. To oznacza, że potrzebne jest międzynarodowe wydarzenie handlowe gdzie producenci mogą zasięgnąć wiedzy o nowych technikach i innowacyjnych pomysłach które pomogą zoptymalizować proces produkcji. Od wtorku 12 czerwca do czwartku 14 czerwca Bejo będzie brało udział w Ekologicznych Targach Ogrodniczych –TOFF (The Organic Farmers Fair) które odbędą się równolegle podczas targów GreenTech horticulture innovation w centrum wystawienniczym RAI w Amsterdamie.

Oprócz pokazania nowych osiągnięć w technologii produkcji nasion i hodowli odmian odpornych, wyjaśnimy, dlaczego Bejo uważa, że jej zaangażowanie w "hodowlę ekologiczną" ma zasadnicze znaczenie dla przyszłości asortymentu ekologicznego. W Bejo "hodowla dla ekologi" oznacza wykorzystanie, od najwcześniejszych możliwych etapów, naszej szerokiej bazy genetycznej i nowoczesnych technologii w celu ciągłego poszerzania oferty nasion ekologicznych.

‘Hodowla dla ekologii’ pozwala nam rozwijać odmiany o wysokiej wydajności i optymalnej odporności, do produkcji wysokiej jakości nasion i stymulowania innowacji. Obecnie są to kluczowe kwestie w sektorze ekologicznym.

Nasiona warzyw gruntowych są podstawową działalnością Bejo od ponad 100 lat. W latach 60-tych Bejo było jednym z pionierów nowoczesnej hodowli roślin. W latach 90-tych jako jedni z pierwszych hodowców wykonaliśmy pierwszy krok w  kierunu wprowadzenia produktów ekologicznych do asortymentu. 

Rezultatem jest wzajemne inspirowanie się. Z jednej strony rozwój ekologii dostarcza nam inspiracji i nowych pomysłów na zrównoważony rozwój w produkcji konwencjonalnej. Z drugiej strony opieramy naszą ekologiczną linię na podstawach stuletniej wiedzy, doświadczenia i infrastruktury hodowlanej. Podczas TOFF podzielimy sie naszą wiedzą zarówno dla ekologicznych jak i konwencjonalnych producentów. 

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska oraz do rozmów z naszymi przedstawicielami aby uzyskać więcej informacji. Od 12 do 14 czerwca znajdą nas Państwo na stoisku T08.100 w RAI w Amsterdamie.